Кыргызстанда тоо кен тармагында иштегендердин V- спартакиадасы өттү.

       20 сентябрдан 23 чейин Ыссык-көл облустунда Тоо кен тармагында иштеген жана металлургтардын V-Спартакиадасы болуп өттү.

       Беш жыл бою КР Өнөр жай энергетика жана жер казынасын пайдалануу мамлекеттик Комитети, Борбордук тоо кен-металлургия профсоюзу  жана Физкультура-спорттук профсоюздардын коому аталган иш чараны спортту өнүктүрүү, сергек жашоого чакыруу багытында өткөрүп келишет.

      Спартакиадага 800 киши катышты,мамлекеттик органдардын, тармактык багыттагы, тоо кен, профсоюздордун, геология, металлургия, көмүр жаатында иштегендердин командалары катышты.

      Мелдештер :чуркоо, волейбол, чакан футбол, стрит бол, сууда сүзүү, шахмат, тогуз коргоол, теннис, бильярд, канат тартуу,  гирялык спорт оюндарынан болду.

\

 

 

Жыйынтыгы :

 

Мини-футбол

1 – орун – ЗАО “Кумтор Голд Компани”

2 –орун– Госэкотехинспекция при ПКР

3 – орун – санаторий “Кыргызское взморье”

Волейбол (эркектер)

1 – орун – Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева

2 – орун – ЗАО “Кичи-Чаарат”

3 – орун – ЗАО “Кумтор Голд Компани”

Волейбол (аялдар)

1 – орун – Госэкотехинспекция при ПКР

2 – орун  – Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева

3 – орун – ЗАО “Кумтор Голд Компани”

                                                             Канат тартуу

1 – орун – санаторий “Кыргызское взморье”

2- орун – Госэкотехинспекция при ПКР

3 – орун – Комбинат “Макмалалтын”

Стритбол (эркектер)

1 – орун - Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева

2 – орун – санаторий “Кыргызское взморье”

3 – орун – ОсОО “Алтынкен”

Стритбол (аялдар)

1 – орун – ЗАО “Кумтор Голд Компани”

2 – орун – санаторий “Кыргызское взморье”

3 – орун – Госэкотехинспекция при ПКР

Сууда сүзүү  45 жашка чейин  дистанция 50м  (эркектер)

1 – орун –  Натальченко Павел (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун– Турдыев Исламжан (Межотраслевой Учебный центр)

3 – орун – Калашников Алексей (филиал “Аффинажный завод ОАО “Кыргызалтын”)

Сууда сүзүү дистанция 25м  45 жашка чейин (эркектер)

1 – орун – Узаков Азат (ФАТП г. Балыкчи)

2 – орун – Абдыкеримов И. (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

3 – орун – Молдоканов Д. (санаторий “Кыргызское взморье”)

Сууда сүзүү дистанция 50 м 45 жаштан жогору (эркектер)

1 – орун – Подгорный Олег (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2- орун – Алексеев Николай (Госкартография)

3 – орун –Жапаров Б. (Госэкотехинспекция)

Сууда сүзүү  дистанция 25м 45 жаштан жогору  (эркектер)

1 – орун – Кутманалиев А. (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун – Субанкулов Эсен (рудник “Солтон-Сары”)

2 – орун – Бердибаев Б. (санаторий “Кыргызское взморье”)

Сууда сүзүү  дистанция 50 м 45 жашка чейин  (аялдар)

1 – орун – Анарбекова Нурлиза – (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун– Касымалиева А.  (Институт горного дела и горных технологий им. У.Асаналиева)

3 – орун – Матмуратова Н. (Госкартография)

Сууда сүзүү дистанция 25м 45 жашка чейин (аялдар)

1 – орун – Кадырбекова Г. (Госэкотехинспекция при ПКР)

2 – орун  - Келгенбай кызы Мээрим (санаторий “Кыргызское взморье”)

3 – орун – Кадырбек кызы Кундуз (ОсОО “Алтынкен”)

Сууда сүзүү дистанция 50м 45 жаштан жогору (аялдар)

1 – орун – Арзамасцева Марианна (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун – Мартынченко Марина (Госкартография)

Сууда сүзүү дистанция 25м 45жаштан жогору (аялдар)

1 – орун -Комиссарова Ольга (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун –Боровская Наталья (Госкартография)

3 – орун – Болотова Ольга (санаторий “Кыргызское взморье”)

Гиря  45 жашка чейин  70 кг чейин

1 – орун – Кубатбек уулу Самат (рудник “Солтон-Сары”)

2 – орун –Байтереков Тимур (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

3 – орун – Эркинбаев Урмат (Госэкотехинспекция при ПКР)

Гиря 70кг жогору 45 жашка чейин

1 – орун – Жолочиев Майрамбек (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун –Сопуев Жаныбек (рудник “Солтон-Сары”)

3 – орун – Токтогул уулу Эльдияр (Госэкотехинспекция при ПКР)

Гиря 70 кг жогору  45 жаштан жогору

1 – орун – Петров Александр (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун – Абдылдаев Бейшембек (комбинат“Макмалалтын”)

3 – орун – Жоробеков Дуйшон (ЗАО “Кичи-Чаарат”) и Тукеев Бакыт (санаторий “Кыргызское взморье”)

Бильярд

1 - орун – Дуйшок уулу Бакыт (Государственный комитет промышленности, энергетики и недропользования КР)

2 – орун – Шайдилла уулу Майрамбек (ЗАО “Кичи Чаарат”)

3 – орун – Байжариков Октябрь (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

Тогуз коргоол

1 – орун – Сулайманов Чынгыз (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун – Сагынбекова Жаныл Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева

3 – орун –Кожоев Т. (Госэкотехинспекция при ПКР)

Шахмат (эркектер)

1 – орун – Шамбетов Зарлык (Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева)

2 – орун –Эшбеков Каттабек (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

3 – орун – Турганбаев Шамил (комбинат “Макмалалтын”)

Шахмат (аялдар)

1 – орун – Маратбекова Айжан (ИГД и ГТ им. У. Асаналиева)

2 – орун – Орозалиева Айжамал (Государственный комитет промышленности, энергетики и недропользования КР)

3 – орун – Байсерекова Айнура (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

Чуркоо 45 жашка чейин (эркектер)

1 – орун – Жумагулов Максат (филиал рудник “Солтон Сары” ОАО “Кыргызалтын”)

2 – орун – Ниязов Нурбек (филиал Аффинажный завод ОАО “Кыргызалтын”)

3 – орун – Букаров Жениш (Госэкотехинспекция при ПКР)

Чуркоо 45 жашка чейин (аялдар)

1 - орун – Байчибекова Мырзайым (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун – Сыдыкбекова Бурулкан (Госэкотехинспекция)

3 – орун – Шарапидинова Бурул (Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева)

Чуркоо 45 жаштан жогору  (эркектер)

1 – орун - Бараканов Омурбек (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

2 – орун – Кенжебаев Болот (Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева)

3 – орун – Кульбаев Орозбек (ОсОО “Фулл Голд Майнинг”)

Чуркоо 45 жаштан жогору  (аялдар)

1 – орун – Пшеничникова Ирина (Госкартография)

2 – орун – Комиссарова Ольга (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

 3 – орун – Жусупжанова Клара(Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева)

 

 Теннис (эркектер)

1 – орун – Сагындыков Талгат (Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева)

2 – орун – Алексеев Николай (Госкартография)

3- орун – Качиев Алмаз (ЗАО “Кумтор Голд Компани”)

 

Теннис (аялдар)

1 – орун – Омуралиева Алтынай (Институт горного дела и горных технологий им. У. Асаналиева)

2 – орун – Голубенко Татьяна (Госкартография)

3 – орун – Алишер кызы Назира (Госэкотехинспекция)